+48 75 643 88 33

784 60 66 55 | 75 643 88 33

Xenium – Fotel konferencyjny

Najważniejsze cechy

Fotel o klasycznej konstrukcji – połaczone siedzisko z oparciem, stałe podłokietniki, mocna stabilna podstawa. Podstawowe funkcje poprawiające ergonomię i pozwalające dostosować fotel do użytkownika. wyróżnia się trwałością i relatywnie niską ceną.

Standard i przeznaczenie

Najczęściej wybierany do pokoi kierowniczych, dyrektorskich, na stanowiska dyspozytorskie.

Siedzisko, oparcie i zagłówek

KRZESŁA OBROTOWE BIUROWE

Siedzisko – szkielet wykonany z tworzywa sztucznego (PP), pianka wylewana o gęstości 55–60 kg/m3 i grubości 59 mm; regulacja głębokości siedziska w zakresie 100 mm. Opcjonalnie: profile boczne tapicerowane siatką 3D Runner

Oparcie tapicerowane (UPH) – szkielet wykonany z tworzywa sztucznego (PP), pianka wylewana o gęstości 65 –75 kg/m3 i grubości 26 mm, osłona oparcia wykonana z tworzywa sztucznego (PP) w kolorze czarnym lub białym. Opcjonalnie:

przeszycie w kształcie fali (dotyczy wersji tapicerowanych skórą lub imitacją skóry),
przeszycie w kształcie fali, dolna część oparcia tapicerowana siatką 3D Runner (nie dotyczy wersji tapicerowanych skórą i imitacją skóry),
oparcie w całości tapicerowane.
Oparcie Duo-Back – szkielet wykonany z 8-warstwowej sklejki bukowej o grubości 12 mm, pianka wylewana o gęstości 65-75 kg/m3 i grubości 40 mm.

Opcjonalnie: profile boczne tapicerowane siatką 3D Runner.

Oparcie siatkowe (MESH) – ramka oparcia wykonana z tworzywa sztucznego (PA+GF) w kolorze czarnym, szarym lub białym. Siatka – wykonana z poliestru (75%) i poliamidu (25%) o ścieralności 40 000 cykli i trudnozapalności zgodnej z normą EN 1021 –1. Dostępna w 3 kolorach: czarny, biały i szary.

Podparcie lędźwi (oparcie tapicerowane) – mechaniczny mechanizm podparcia lędźwi z regulacją głębokości w płaszczyźnie poziomej w zakresie 25 mm.

Podparcie lędźwi (oparcie tapicerowane) – pneumatyczny mechanizm podparcia lędźwi z regulacją głębokości w płaszczyźnie poziomej w zakresie 30 mm.

Podparcie lędźwi (oparcie siatkowe) – mechanizm regulacji podparcia lędźwi w płaszczyźnie poziomej w zakresie 20 mm.

Łącznik oparcia – wspornik górny wykonany z tworzywa sztucznego (PA+GF) w kolorze czarnym, szarym lub białym, wspornik dolny wykonany z aluminium polerowanego lub malowanego proszkowo na kolor czarny. Regulacja wysokości oparcia w zakresie 90 mm.

Zagłówek – szkielet wykonany z tworzywa sztucznego (PP), pianka wylewana o gęstości 65–75 kg/m3 i grubości 50 mm, osłona wykonana z tworzywa sztucznego (PP) w kolorze czarnym, lub białym, wspornik zagłówka wykonany z tworzywa sztucznego (PA). Regulacja wysokości w zakresie 60 mm i głębokości poprzez elastyczny wspornik zagłówka.

WERSJA STACJONARNA/X-CROSS

Siedzisko – szkielet wykonany z 7-warstwowej sklejki bukowej o grubości 8 mm; pianka cięta o grubości 50 mm i gęstości 50 kg/m3. Opcjonalnie: profile boczne tapicerowane siatką 3D Runner.

Oparcie – materiały oraz dostępne opcje jak dla wersji obrotowych biurowych.

Podłokietniki

KRZESŁA OBROTOWE BIUROWE

Podłokietniki 2-D (R36) – wykonane z tworzywa sztucznego (PA) w kolorze czarnym, szarym lub białym. Nakładka wykonana z tworzywa sztucznego (PU) w kolorze czarnym lub szarym. Zakres regulacji: wysokość 90 mm, ruch obrotowy nakładki 44°.

Podłokietniki 4-D (R37) – wykonane z tworzywa sztucznego (PA) w kolorze czarnym, uchwyt podłokietnika aluminiowy polerowany lub malowany proszkowo na kolor czarny, nakładka wykonana z tworzywa sztucznego (PU) w kolorze czarnym. Zakres regulacji: góra / dół 100 mm, regulacja rozstawu 90 mm, obrót nakładki 360°, ruch nakładki przód / tył 40 mm.

Podłokietniki 4-D (R38) – wykonane z tworzywa sztucznego (PA) w kolorze czarnym lub białym, uchwyt podłokietnika malowany proszkowo na kolor czarny lub aluminiowy polerowany, nakładka wykonana z PU w kolorze czarnym lub szarym. Zakres regulacji: góra / dół 110 mm, regulacja rozstawu 80 mm, obrót nakładki 360°, ruch nakładki przód / tył 40 mm.

WERSJA STACJONARNA/X-CROSS

Podłokietniki zintegrowane z ramą krzesła, wykonane ze stalowej rury O 25 × 2,5 mm; nakładki wykonane z PU w kolorze czarnym lub szarym.

Podstawa / Rama

KRZESŁA OBROTOWE BIUROWE

Pięcioramienna podstawa: z poliamidu w kolorze czarnym, albo aluminiowa polerowana lub malowana proszkowo na kolor czarny.

KRZESŁA OBROTOWE KONFERENCYJNE

Pięcioramienna podstawa: z poliamidu w kolorze czarnym, albo aluminiowa polerowana lub malowana proszkowo na kolor czarny.

Czteroramienna podstawa: aluminiowa polerowana lub malowana proszkowo na kolor czarny.

Rama podłokietników stałych wykonana z rury stalowej O 25 × 2,5 mm, malowana proszkowo na kolor czarny, biały lub chromowana.

KRZESŁA RAMOWE BIUROWE

Płoza – rura stalowa O 25 × 2,5 mm, sztaplowanie krzeseł max. 2 szt., 4 nogi – rura stalowa O 25 × 2,5 mm, brak możliwości sztaplowania. Ramy malowane proszkowo na kolor czarny, biały lub chromowane.

Kółka / stopki

KRZESŁA OBROTOWE BIUROWE

Kółka samohamowne do powierzchni miękkich (ESH) lub twardych (ESHH), O 65 mm.

KRZESŁA OBROTOWE KONFERENCYJNE

Kółka – dla wersji z podstawą pięcioramienną kółka samohamowne do powierzchni miękkich (ESH) lub twardych (ESHH), O 65 mm.

Stopki – dla wersji z podstawą czteroramienną stopki chromowane do powierzchni miękkich (GB) lub twardych (GBF).

KRZESŁA RAMOWE BIUROWE

Płoza – ministopki do powierzchni miękkich (GBM) lub twardych (GBMF),

4 nogi – stopki przegubowe do powierzchni miękkich (GBP) lub twardych (GBPF).